Ładowanie...

Wiosenne warsztaty dla przedszkolaków.

  • 22 lutego 2021
  • Urszula Jaskierska
edukacja leśna gniazda jajka przedszkole ptaki warsztaty wielkanoc

Bardzo się cieszę, że warsztaty tak się spodobały, że zostały już tylko pojedyncze wolne terminy na marcowe spotkania, ale pojawia się sporo pytań co my właściwie robimy na tych warsztatach?

Czy tylko wychodzi ktoś na środek i przez godzinę opowiada jak pięknie ptaki śpiewają? Że kosy mają niebieskie jajka, a kukułka w ogóle nie buduje gniazd?

Czy dzieci mogą poczuć, dotknąć, pobawić się, zapamiętać, zadać pytania?

Postanowiłam troszkę opisać jak to wygląda i co tak naprawdę robimy podczas godzinnej zabawy przyrodniczej.

Najpierw czaruję dzieci, opowiadam takie ciekawostki, że słuchają z otwartą buzią i trwa to dosłownie kilka minut a potem już zabawa i ruch 🙂

Dzieci szukają jajek, dopasowują je do gniazd (mam prawdziwe gniazdko, kosa, szczygła, budkę lęgową szpaka i puszczyka).

Każda grupka otrzymuje również niezwykłego pluszowego ptaka z prawdziwym certyfikowanym głosem i wtedy całą salę wypełnia radosny śpiew ptaków i salwy śmiechu dzieciaków.

Maluchy mogą też zobaczyć prawdziwe gniazdko z jajkami, jaja ptasie w ich naturalnych rozmiarach i kolorach, jest to jedyna okazja by tak z bliska przyjrzeć się temu cudowi natury.

Dodatkowo tańczymy, śpiewamy, bawimy się ruchowo, organizujemy wyścigi z jajkiem, zamieniamy się w ptaki i latamy po całej sali.

Zawsze na koniec spotkania powstaje leśne rękodzieło, w przypadku Wiosennych Warsztatów są to drewniane pisanki lub gniazdka, które dzieci ozdabiają piórkami, kredkami, sznurkami.

Wszystkie ozdoby przedszkolaki zabierają do domu.

Mam nadzieję, że obraz warsztatów już powoli wyłania się w Twojej głowie, chcesz mnie zaprosić do przedszkola?

Zadzwoń, wspólnie ustalimy dobry termin.

Pamiętaj, że rezerwując termin do końca lutego możesz zyskać nawet 50 zł (przy jednej grupie dzieci!)

Przygotowane są 3 warianty warsztatów dla maluchów w żłobku, dla najmłodszych przedszkolaków i dla tych starszych aż do zerówki. W każdym z nich stawiam na naturalną, wesołą edukację leśną, w której wszystko można dotknąć, powąchać, obejrzeć, usłyszeć.

Czas trwania zajęć to około 1 h, warsztaty prowadzę w przedszkolnej sali lub w ogrodzie. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w Chacie Przygody

Zapraszam Ula Jaskierska

Fot. Anna Stanowska

Przy realizacji projektu nie ucierpiał żaden ptak, a użyte gniazdka zostały zdobyte zgodnie z prawem.

Odpowiedź