Ładowanie...

Wiosenne warsztaty przyrodnicze.

  • 15 lutego 2021
  • Urszula Jaskierska

Wiosenne warsztaty to projekt, który powstał rok temu. Tuż przed pandemią zdążyłam przeprowadzić jedne zajęcia, a potem no cóż, wszyscy pamiętamy jak było, ale głęboko wierzę, że tym razem nic mnie nie powstrzyma i będę miała okazję rozkochać w ptakach całą rzeszę przedszkolaków 🙂

Co to takiego te warsztaty? to aktywne spotkanie z przedszkolakami, podczas którego pokażę:

  • prawdziwe ptasie gniazda
  • jajka ptaków w naturalnych rozmiarach i kolorach
  • budki lęgowe
  • śpiewające pluszowe ptaki z certyfikowanym głosem

Będziemy się bawić, rozpoznawać ptaki, sprawdzać co jedzą, każde dziecko wykona pracę inspirowaną tematem z elementami leśnego rękodzieła.

Mam w sobie przekonanie, że to naprawdę coś innego, wyjątkowego, że dzięki takiemu spotkaniu dzieci otworzą się na przyrodę, będą ją szanować, kochać, poznawać. Chcę sprawić by każdy wiosenny spacer stał się prawdziwą przygodą, a dzieciaki niezwykłymi tropicielami przygody.

Podczas każdych warsztatów dbam o odpowiednia ilość ruchu, doświadczania bo tylko tak dzieci bez trudu przyswajają wiedzę, mogą tez wszystkiego dotknąć, powąchać, ścisnąć, przyjrzeć się dokładnie z bliska.

Jeśli masz w domu przedszkolaka, lub pracujesz w przedszkolu, a może po prostu jesteś miłośnikiem przyrody i chciałbyś by dzieci poznały otaczający je świat, udostępnij wpis, podeślij link znajomym, niech dobra nowina o wiośnie niesie się daleko w świat!

Odpowiedź